JOHANNES BALBAERT, Maerlant-ll. 5WeWi) schrijft over zijn halve marathon in Berlijn. Hij werd derde (dames en heren samen) in een recordtijd. Zijn vader, directeur J. Balbaert brengt ook verslag uit. We zien hen ontspannen in Berlijn ( ook met foto’s Berlijn-schoolreis 2008)

Jürgen Balbaert: “Johannes blijft progressie maken. Vandaag werd hij derde in de halve marathon van Berlijn. Met 39 000 deelnemers is de Generali Berliner halbmarathon 2024 een van de grotere halve marathon van Europa. Dit jaar waren er ook een 15tal racerolstoelen of ‘wheelers’ die deelnamen. Een prachtig parcours met brede lanen dwars door de stad. Een grootstad die recente geschiedenis ademt. 

Goed weer. Wel een beetje wind en een deelnemersveld dat jong en competitief is. Johannes werd derde na een Duits meisje Merle Menje van 23 uit de klasse T54 en een Nederlandse jongen van 20 Tomas van Hulst ook uit de klasse T54. Johannes zelf zit in een klasse T53  (zonder buikspieren).

Johannes zijn tijd is opnieuw een Belgisch Record (alle klassen). 55 min 19 sec. Ruim 3 minuten beter dan in Gentbrugge een maand geleden.” 

Johannes: ‘Ik ben tevreden over mijn race. Goed vertrokken zag ik na een paar straten dat ik Merle Menje moest laten gaan. Daarna was op een stuk vals plat ook Tomas van Hulst weg, maar door een moeilijker stuk kon Ik hem beetje bij beetje terughalen. Ik kon een heel eind stayeren bij hem en nam enkele keren over. 

Op het einde probeerde ik nog over hem te komen maar er zwalpte een late skeeler over de weg en recht in mijn inhaallijn, zodat ik er niet meer over kon.

We reden in de race zowat tegen en met elkaar. Tomas verdiende de 2de plaats, maar het is enorm leuk om te racen tegen elkaar. 

Het is magisch om in deze grote stad te racen door de lanen en straten. 

Volgend jaar sta ik hier met plezier terug aan de start. 

Dit jaar zijn er nog wedstrijden op korte en middellange afstand in Coventry (Engeland), Nottwil (Zwitserland), België en Frankrijk. Het lange werk trekt me wel het meest, denk ik.’

bij de Brandenburgse Poort

Berliner Dom – Lutherse kerk

East Side Gallery

Holocaustmonument