Het Maerlant-Aatheneum is een actieve school waar binnen en buiten de klasmuren veel wordt gewerkt, geleerd. Voor de 5des A/T starten we zelfs al op 1 september 2017 met een namiddag Damme, ‘gemeente van Jacob van Maerlant’. We vertrekken om 12u. al. Iedereen van 5A/T heeft dus best zijn lunchpakket mee.
02/09: LEERLINGEN 5ASO/TSO EEN MIDDAGJE IN DAMME –, UILENSPIEGEL, DE COSTER MASEREEL EN NAPOLEON; MAERLANT: HET MAERLANT-ATHENEUM HEEFT AL 19 JAAR ZIJN NAAM.
2 september 2016 K. Museeuw lerares Nederlands/Duits en Tanja Gervoyse, lerares Nederlands/Engels begeleidden hun leerlingen uit 5ASO en 5TSO naar Damme voor een leerrijke namiddaguitstap. Die leerlingen kregen er een inleiding (situering in de tijd van Maerlant, Uilenspiegel, De Coster, Masereel) door oud-leraar Jaak Coudeville. Ze leerden samen met J. Coudeville fragmentjes uit Maerlants werk beter kennen in de raadzaal/schepenkamer van het gotische stadhuis … een eerste kennismaking was het ook met het Middelnederlands (Diets) en met Maerlants historisch, natuurwetenschappelijk, godsdienstig werk en met zijn sociaal engagement, vaak met een didactisch karakter. Dat hij tegen de moslims was, weten ze nu ook en dat hun school bijna twintig jaar zijn naam draagt ook. Dan volgde een zoektocht met vragen die vooral de klemtoon legden op Uilenspiegel en Maerlant, maar ook op het verleden en de architectuur van het stadje.