
Christian Bols is sedert sept. 2018 leraar rooms-katholieke godsdienst in het Maerlant-atheneum. Hij is regent lichamelijke opvoeding en master sportmanagement en heeft het diploma theologie behaald aan het Hoger Diocesaan Godsdienstinstituut Gent.
Hij en velen noemen Hemelvaartsdag – de dag dat Jezus ten hemel rees, de dag van de H. Bloedprocessie – Brugges MOOISTE dag.
Hij schrijft verder: In de Heilige Bloedprocessie komen bijbelse taferelen uit het eerste en tweede testament aan bod, alsook historische Brugse gebeurtenissen. Immaterieel cultureel erfgoed, Unesco- werelderfgoed.
Hij ontmoette er Pragya Timilsina, Maerlant-oud-lle . Zij is afkomstig uit het Nepalese Pokhara. Ze woont sinds 2014 in Brugge. Zij is het jongste Brugse gemeenteraadslid (CD&V)



PROCESSIE heeft een veel religieuzer karakter dan STOET.
De relikwie van het h. Bloed wordt bewaard in de H. Bloed-kapel, Burcht, Brugge. Volgens de overlevering zou Diederik van de Elzas Jezus’ bloed in 1150 hebben meegebracht uit het Heilig Land (Palestina, Jeruzalem)
