
Kustweerbericht viert 25ste verjaardag: cruciale schakel voor veilig kust- en scheepvaartverkeer
Het Oceanografisch Meteorologisch Station (OMS) in Oostende bestaat 25 jaar. Het station levert dagelijks gespecialiseerde weerinformatie voor de kust, zee en havens, en speelt zo een belangrijke rol in de veiligheid van zowel professionele zeevarenden als kusttoeristen. Het OMS bestaat dankzij een samenwerking tussen Maritieme Dienstverlening en Kust (MDK) en het KMI. “Het gaat om een gespecialiseerd weerbericht voor de kust en de vaargeulen naar de Westerschelde, de kusthavens en sinds enkele jaren ook de haven van Antwerpen”, zegt David Dehenauw, departementshoofd Voorspellingen bij het KMI.
Elke dag maakt het team een gedetailleerd zee- en kustweerbericht op, met onder meer informatie over windsnelheden, getijden, neerslagkansen en golfhoogtes.
Ook de Blankenbergse burgemeester Björn Prasse was aanwezig op de viering en was aan het woord in deze nieuwsuitzending.


David Dehenauw is oud-leerling van het Blankenbergse GO-onderwijs (voltooide zijn KA-opleiding in 1988).


Dat hij weerman (VTM en Radio 2) en monsieur météo (RTL-TVI) is weten allen wel. Dat hij docent is aan de UGent weten ook velen. Nog veel meer vindt men over hem op het internet over zijn opleiding ook ( doctor in de ingenieurswetenschappen).
Dat hij een voortreffelijke jonge pianist was en een heel goede keeper (o.a. van de toenmalige schoolploeg) weten de meesten niet (meer).
Björn Prasse is oud-leerling GO-Bl’berge en voltooide zijn Maerlant-ath. opleiding in 1998. Hij is nu burgemeester van Blankenberge en was ervoor al schepen. Hij is manager Corsendon-hotel Duinse Polders.


