19/10: YOUCADAG (Youth for Change and Action): 43 Maerlant-ath.-lln. (6TSO/BSO) aan de slag. Hun loon gaat naar jongeren projecten in België en Senegal. Wij ontvingen foto’s van Arno Vandenbussche (RFC Antwerp) en van Tiany van der Maelen (wzc De Noordhinder)

Arno Vandenbussche ging een dag aan de slag bij voetbalvereniging Royal Antwerp FC. Hij was er actief bij de performance coach (Peter Catteeuw, trainer die individueel werkt met de spelers en die alle data van de spelers bijhoudt en bij het hoofd van de fysio’s Jan Vandenhouten. De vader van Arno Vandenbussche, Brian, is keepertrainer bij Antwerp.

Wzc de Noordhinder, waar Tiany van der Maelen op Youcadag was is een deel van welzijnsvereniging Het Dak, waar oud-lle 2000 Femke Boedt, zus van Maerlant-lerares Maaike Boedt als hoofdverpleegkundige werkt.

19 oktober  Youcadag of dag waarop ook Maerlant- leerlingen van 6 TSO en 5/6 BSO vrijwillig gaan werken voor een betere wereld. Voor de vijftiende keer engageren meer dan 15.000 Vlaamse en Brusselse jongeren zich om een dag aan de slag te gaan bij een bedrijf, een organisatie, een overheid of een particulier. Het loon dat ze op die schooldag verdienen gaat naar projecten van geëngageerde jongeren wereldwijd.

Dit jaar gaan de lonen – 60 euro –  van deze geëngageerde jongeren viaYOUCA of Youth for Change and Actionnaar naar sterke jongerenprojecten in België en Senegal

De erg nauw betrokken lerares: Tanja. Gervoyse.