
Luc Vernieuwe schreef het boek KRONIEK VAN DE FAMILIE VERNIEUWE. Eind 16de eeuw is er in Blankenberge de stamvader Gilles. Maar de Vernieuwe aan wie het meest aandacht wordt geschonken is SEBASTIEN VERNIEUWE (1815-1877) Op onderwijsvlak is hij ontzettend belangrijk geweest voor de stad. Hij was er o.a. hoofdonderwijzer van de Gemeenteschool en van de Adultenschool (voor volwassenen). Niemand streefde er als hij naar kinderen naar school te doen gaan. Hij was ook bijzonder actief in ‘De Werkmanskring’. Hij was ook om muziekvlak actief…als dirigent van de harmonie De Neptunuskinderen. En dan lees ik in het boek: “Onder zijn leiding trok de harmonie op 9 september 1860 stoetsgewijze van Brugge naar Damme bij gelegenheid van de inwijding aldaar van het standbeeld van Jacob van Maerlant” (Dit staat ook in De Straatnamen van Blankenberge van Eli Bilé)
Sebastiaan Vernieuwes leven speelt zich af in de tijd toe Blankenberge een arme vissersgemeente was en die zich als toeristische stad begon te ontwikkelen.
Hij was de overoverovergrootvader van Maerlant-lln. Flynn (5HW) en Erynn (2de j. 1ste gr.), van Maerlant-oud-ll. (2022) Roald, en de overgrootvader van Maerlant-oud-ll. (1973) Sebastien.
De schrijver van het boek, de vader van Sebastien, die de tentoonstelling in het Oud Stadhuis inrichtte, is LUC VERNIEUWE.
Naar Sebastiaan (Sebastien) Vernieuwe is de straat van de Weststraat naar de Grote Markt genoemd.



op de foto Flynn en zus Erynn Vernieuwe

