ERASMUS+: de Maerlant-lln. van 6TSPort op 8 mei in BONAIRE. Beleidsondertsteuner Nils Croes maakte foto’s van, sportlerares Ynak Samey schreef over de voetbalwedstrijd ‘Bonaire- Blankenberge’.

Dit is het bericht dat ik gisteravond ontving van sportlerares Ynak Samaey:

Voor het tweede jaar op rij organiseerden we de U21-voetbalwedstrijd Bonaire-Blankenberge. Voor deze wedstrijd liet de klas eigen truitjes voor spelers en supporters ontwerpen.

Ze hebben sterk gespeeld en eervol verloren. De tegenpartij had scouts op bezoek van een topploeg uit Nederland. We hebben blijkbaar indruk gemaakt, want na de wedstrijd werden we uitgenodigd om nu zaterdag een rematch te spelen in het grote stadion van Rincon. Deze kans kunnen we echt niet laten liggen. We he hebben inderdaad ingestemd. Een zalige sfeer met de de twee ploegen en een eindwoord voor allen samen gaf een extra touch aan deze sportieve avond.

Na afloop namen we nog deel aan een kleine ceremonie met de twee ploegen samen (dankgebedje arm in arm), heel gebruikelijk in de cultuur van Bonaire. Prachtig moment

Rincon is de oudste nederzetting op het eiland Bonaire en was de vroegere hoofdplaats en wordt dankzij de oude tradities, festiviteiten en gewoontes ook wel beschouwd als het culturele centrum van Bonaire.

zie ook fb-pagina Maerlant Atheneum

Reactie's