26/09. Stadhuis Blankenberge. 80 Jaar bevrijding van Blankenberge: lezing door Prof. BRUNO DE WEVER over HET VERZET IN BELGIË TIJDENS WO2. Org. stadsachivaris P. Deschoolmeester en dir. Vrije Tijd Bl’b K. Van Mierop (Maerlant-oud-ll. 1993). Tal van GO! Bl’b. betrokkenen waren er.

Cultuurschepen Kathy Kamoen leidde de spreker in.

Stadsarchivaris Pieter Deschoolmeester liet na afloop mensen uit het publiek vragen stellen aan de heer De Wever

Bruno De Wever is historicus en hoogleraar aan de UGent. Hij is gespecialiseerd in moderne geschiedenis van België, collaboratie en verzet.

De geschiedenis van het verzet is complex, divers en tegenstrijdig. De naoorlogse herinnering doet vaak geen recht aan die geschiedenis. Het ene verzet krijgt een zichtbare plek in de herdenking terwijl het andere verzet tot vandaag onzichtbaar blijft.
Globaal genomen is er in België bovendien een andere herinnering aan het verzet boven en onder de taalgrens. Historicus Bruno De Wever belicht met deze lezing de ontwikkeling van het verzet tijdens de oorlog, met oog voor de verschillende vormen van verzet en de politieke en sociale achtergrond. Ook de ontwikkeling van de verzetsherinnering na de oorlog kwam aan bod.

Stadsarchivaris Pieter Deschoolmeestert voegt hieraan toe:

26.09 – De geschiedenis van het verzet in België/
Vlaanderen tijdens de Tweede Wereldoorlog
De geschiedenis van het verzet is complex, divers en tegenstrijdig.
De naoorlogse herinnering doet vaak geen recht aan die geschiedenis.
Het ene verzet krijgt een zichtbare plek in de herdenking
terwijl het andere verzet tot vandaag onzichtbaar blijft.
Globaal genomen is er in België bovendien een andere herinnering aan het verzet
boven en onder de taalgrens. Historicus Bruno De Wever belicht met deze lezing de
ontwikkeling van het verzet tijdens de oorlog, met oog voor de verschillende vormen
van verzet en de politieke en sociale achtergrond. Ook de ontwikkeling van de verzetsherinnering
na de oorlog komt aan bod.

Er was een zeer ruime belangstelling was, namelijk ca. 120 personen.
Een mooie afsluiter dus van onze lezingenreeks in het kader van 80 jaar bevrijding.

Maerlant-directeur J. Balbaert was ook aanwezig. Hij behoorde tot de allereersten dia aan de UGent college liepen bij prof. De Wever