

RONNIE DE REESE is oud-leerling (1968) van de Blankenbergse Rijksnormaalschool. Hij was vele jaren onderwijzer in d’Oefenschool en verving kort Ludo Suvée als directeur.
Hij regisseerde in de vroege jaren negentig leerlingentoneel in het Maerlant-atheneum.
Niemand is meer verbonden met de toneelvereniging ONDER ONS dan Ronnie De Reese. WAT E VAKANSJE is zijn 49ste productie (tekstschrijver en regisseur) Voorstelling 19 en 20 jan. 2024.


OLEKSANDR “SASHO” RUMYANTSEV schrijft me:
5 jaar geleden ben ik blind geworden op mijn rechteroog door een parasiet.
Laatste 5 jaar heb ik 16 operaties gehad aan mijn oog met vorige maand de laatste, een oogamputatie.
Mijn afschuw voor het licht in het begin van de oogproblemen heeft ervoor gezorgd dat ik ben beginnen schilderen.
Mijn artiestennaam is “Sasho”, deze stamt af van mijn Oekraïense naam Sasha.
Na het 5de middelbaar in het Maerlant-atheneum ben ik overgeschakeld naar het VTI in Brugge.
Ik ben afgestudeerd in auto-mechanica en daarna heb ik In het KASK Gent interieurvormgeving gaan studeren.
Middenin mijn studies was ik verplicht om te stoppen door mijn ziekte.
Mijn Broer Oleg Rumyantsev, Maerlant-oud-ll.. 2010, mijn ouders en ik zijn het land gevlucht door de politiek onstabiele situatie.
Ik was 4 jaar, toen we zijn verhuisd naar België.
We gingen soms nog eens terug naar de familie maar ik ben niet meer teruggegaan sinds ik 18 ben geworden om de legerplicht te ontwijken.
Momenteel zou het ook niet slim zijn om op bezoek te gaan met de oorlog.
Mijn oom vecht mee in de oorlog, we denken elke dag aan hem.

