
In een kastlade van een oud-leraar Duits liggen turkooisgroene en violetblauwe schilfertjes door hemzelf en met hamertjes gewapende leerlingen van toen als spechten uit de Muur geslagen schilfertjes. Ze herinneren aan die fameuze post-examendagen van 1989.

9 November werd geen nationale feestdag omdat die dag met teveel noodlot verbondens is: REICHSKRISTALLNACHT: het georganiseerde geweld tegen joden in Duitsland en het in brand steken van synagogen.
En op 9 nov. 1918, twee dagen voor de wapenstilstand, werd na de val van keizer Willem II, in Berlijn op twee plekken de republiek uitgeroepen¦ vanop de Rijksdag door de sociaal-democraat Philipp Scheidemann deze repbliek hield stand en door de communist Karl Liebknecht vanop het stadsslot. Deze republiek kende geen kansen.
Kort na de val van de Muur, op 9 november 1989, reed Jaak Coudeville met drie leerlingen 6MT met de auto naar Berlijn, waar ze de val van de Muur bij de Brandenburgse Poort meemaakten. Met een brekend hamertje hakten ze stukjes uit de Muur


- My beautiful picture





