DE VERMAKELIJKE WAARD VAN KOLLERWIRT, OUD-LL. (1982)TOM SOETE – HIJ WOONT AL 20J. IN OOSTENRIJK – IN HET BH OVER ZIJN GASTHAUS EN SALZBURG-CLUB BRUGGE

Tom Soete woont al twintig jaar in Oostenrijk en exploiteert er het restaurant Kollerwirt in Affelsdorf, een dorpje met 20 inwoners in Karinthië.  “De keuken is heerlijk, er wordt met regionale producten gekookt. Men kan er ’s zomers heerlijk zitten in de schaduwrijke tuin met blik op de Ulrichsberg of vertoeven in het rustiek ingerichte restaurant…”

 

Hij is een beetje Oostenrijker en kan dus best de voetbalgevoelens vertolken van Bruggeling en Salzburger, wat hij doet in het Brugsch Handelsbald van 15 februari 2019: “Ze hebben respect voor Club, maar voelen zich niet kansloos.”

Tom Soete is kinesist, maar schoolde zich om tot kok. In dat kleine dorpje is hij er de baas van het Gasthaus KOLLERWIRT, waar hij wel eens Belgische gasten over de vloer krijgt. Jaarlijks organiseert hij er samen met Piet Devriendt van Blankenbergs visrestaurant De Oesterput een Belgische avond.

Zou KOLLERWIRT ‘Kolderwaard’ betekenen, grappige waard, baas van een café, restaurant?

Tom Soete is de broer van Michèle, Peter, Hans, Bart en Wim. Allen zijn ze oud-leerlingen van het Maerlant-atheneum. Hij, Bart, Hans en Wim speelden destijds in de schoolvoetbalploeg.

Op de foto’s ziet men Michèle Soete in de Vogezen,

Hans Soete als kapitein van de schoolvoetbalploeg,

Bart Soete zit gehurkt als tweede van rechts op een foto met ook Piet Devriendt (staand uiterst rechts).

Wim Soete speelt gitaar op het feest t.g.v. de nieuwe naamgeving MAERLANT-SCHOLEN.

Er is ook een foto met Tom Soete op het 100-d-feest 1982. Naast hem zit Viviane De Love.