Waar net na WO1 de Schaarbeekse onderwijsschepen Alexandre De Craene in Uitkerke een school voor Schaarbeekse kinderen met door WO1 vergrote gezondheidsproblemen oprichtte, is sedert 1980 Park De Craene, waar gisteravond 29 juli op Parkies het publiek naar HIT THE SHOWER luisterde. We zagen er Maerlant-oud-ll. YVES CATTECEUR en dachten aan die merkwaardige Berlijn-schoolreis in 2004.

In 2004 was GERHARDT SCHRÖDER bondskanselier. Toen brachten Maerlant-lln. een bezoek aan de Duitse hoofdstad. ik vroeg toen aan de bondskanselier of hij hen wou begroeten in zijn ambtswoning. En het mocht. Yves Catteceur was een van die leerlingen. G. Schröder is nu een van de meest omstreden ex-politici van Duitsland, door zijn goede relatie met Poetin en zijn samenwerking op energiegebied en lucratieve functies bij Russische staatsbedrijven

De TRABANT was in DDR-tijden de populairste auto in dat land, een soort symboolauto voor dat communistische land. Men moest er altijd lang op wachten.

De WASSERKLOPS in het hart van West-Berlijn, een fontein

Een beeld van beeldhouwster KÄTHE KOLLWITZ, die in de buurt, in Prenzlauer Berg heeft gewoond. Zij beeldhouwde TREUREND OUDERPAAR, in Vladslo

EAST SIDE GALLERY is het langste overgebleven Muurgedeelte: 1,3km leng. In 1990 werden 118 kunstenaars uit 21 landen uitgenodigd om de Muur daar, aan Oost-Berlijnse kant te schilderen.

Reactie's