
In WISSELWACHTER vertelt Geert Mak over de grote politieke bewegingen in een zeer bewogen tijdperk (1933-1945), over gecompliceerde onderhandelingen tussen grootmachten en botsende belangen.
Eveline Dobbelaere was lerares huishoudkunde in KA/Maerlant=ath. tussen 1 sept. 1985 en 30 juni 2018.
Op 8 aug. 2025 ging zij luisteren naar Geert Mak, die op Theater Aan Zee een interview gaf over zijn jongste boek WISSELWACHTER.
Een ‘wisselwachter’ is een spoorwegbeambte die met de zorg voor een of meer wissels is belast
Geert Mak is een Nederlandse journalist en historicus, auteur van aanbevelenswaardige boeken als IN EUROPA, DE BRUG (de Galatabrug in Istanboel), HOE GOD VERDWEEN UIT JORWERD e.a., dit jaar ook van WISSELWACHTER. Hij kreeg in 2021 in Aken de Karlspreis voor zijn integrerend werk… voor zijn inspanningen voor Europese eenheid.
In WISSELWACHTER gaat het over Amerikaanse geschiedenis tussen 1933 en 1945. Het gaat eigenlijk over HARRY HOPKINS, persoonlijke raadgever van president F.D. Roosevelt, over wie het bijna evenveel gaat, over hun politieke en niet-politieke leven, over hun vrouw(en) dus ook. Geert Mak combineert massa’s gegevens uit boeken, brieven, andere bronnen tot een boeiend verteld verhaal, dat ik graag aanraad. Om wat ik las over Stalin, Churchill, Attlee, over de Conferenties van Jalta en Potsdam en de rol van Hopkins en Roosevelt die resp. in 1945 en 1946 stierven, ben ik blij.
Eveline Dobbelaere schrijft me: Jos Geysels ging in gesprek met Geert Mak. Soms werd wel verwezen naar politieke verschillen en/of overeenkomsten met de huidige wereldproblematiek.





