Het 3de lj. D’OEFENSCHOOL (ONS/Van Maerlantstraat) bracht op23 juni een bezoek aan de MINIGOLF in het Leopoldpark en alle lln. en juffen likten een ijsje (+ toetje over de nabije PARAVANG).

Minigolfen  vonden leerlingen en juffen wel leuk, het ijsje van Smash-Café beslist ook, een blik werpen op het windscherm, de PARAVANG, misschien ook.

EEN PARAVENT is een windscherm, de PARAVANG is dat ook, en is tegelijk een symbool van de Oostkuststad.

Zowel PARAPLU als PARAVENT hebben als eerste deel het Franse werkwoord ‘parer’ = afwenden. In PARAVENT, in Blankenberge PARAVANG betekent het dus ‘de wind afwenden…een windscherm dus

De PARAVANG is opgetrokken in 1913, en is geconcipieerd om de wandelaars te beschermen tegen slechte weersomstandigheden. Het is een dubbele, open wandelgang bestaande uit donkergroen geschilderde dragers met witte rozetten.

Er is een zadeldak met fraai uitgewerkte dakbedekking met neogotische en exotische invloeden, geglazuurde daktegels in diverse soorten groen en blauw en nokpannen met witte schelpmotieven,

Aan de zuidkant van de Paravang kan men volksdichter Jozef Hoenraets gedicht ÛZE PARAVANG lezen, aangename verzen in het Blankenbergs. ‘Eerste’ klinkt als ‘eiste’

Zowel voor toeristen als voor inwoners van of schoolgang(st)ers in Blankenberge is de paravang een bezienswaardigheid.