RONNIE DE REESE, RNS Bl’b-oud-ll. (1968), oud-onderwijzer d’Oefenschool, schreef het toneelstuk, een klucht, CAMPIENG ’t ZEIBOS, en regisseerde het. ONDER ONS speelde het op vrijdag 23 jan. (Saveryszaal Casino). Maerlant-Oud-lln. Yorick Decoster 2003 en Tine De Waegenaere acteerden, oud-ll. 2004 Wannes Huyben en oud-lle 1999 Kelly De Reese zorgden voor klank en belichting.
De toneelvereniging ONDER ONS bestaat 153 jaar. (wellicht ontstaan uit het Conscience-taalgenootschap, gegroeid in de schoot van de verenging BONDEN DER OUD- LEERLINGEN VAN DE LAGERE –EN MIDDELBARE SCHOLEN). Oud-leerling Guy De Coninck is nu voorzitter.
Niemand is meer verbonden met ONDER ONS dan Ronnie De Reese, oud-onderwijzer d’Oefenschool, oud-leerling 1968 RNS Blankenberge. Hij is 58j. lid van ONDER ONS.
Ronnie De Reese schreef zijn 51ste stuk voor Toneelkring Onder Ons en kondigt zijn 52ste aan voor 22 en 23 januari 2027. Hij kondigde aan dat hij het stuk schrijft, maar dat Yorick de regie zal hebben. Yorick De Costers zoon Merlijn Decoster had in de klucht die we gisteravond zagen al een rol, die hij voortreffelijk vertolkte.
Ronnie De Reeses kluchten zijn in het dialect geschreven, vooral in het Blankenbergs. Deze keer, net als eerder, ook in het Gents en Antwerps.
Een KLUCHT is niet hetzelfde als een blijspel. Het is een toneelstuk waarin een lachwekkende situatie uit het dagelijkse leven op nogal grof-komische wijze wordt behandeld.
We zagen en hoorden op de bühne goed vertolkende amateur-acteurs.
We hadden meer (oud-)personeelsleden als toeschouwers in de Saveryszaal verwacht.