CULTUURREIS Rome. Dag 1. 22 sept. Maerlant-lln. 5A en 6A zijn veilig aangekomen in ROME, waar ze al het COLOSSEUM bezochten en de TRIOMFBOOG VAN CONSTANTIJN aanschouwden

Colosseum, het grote amfitheater in Rome, zo sedert de Middeleeuwen genoemd naar het kolossale beeld van Nero dat ernaast stond, van Latijn colosseus, uit het Grieks kolossaios=kolossaal, van kolossos=standbeeld met kolossale afmetingen.

met dce leerkrachten Julie en Magali Hawkins en Kira Museeus

En in Blankenberge is er een kusttheater met de naam ’t Colisee, grenzend aan Het Witte Paard, dat wel eens voorkomt in boeken van Pieter Aspe. In ‘t Colisee hielden Maerlant-leerlingen wel eens een fuif….Ze waren er een keertje om te luisteren naar Christophe Vekeman, Herman Brusselmans en Ruth Lasters.

In de buurt van het COLOSSEUM staat de triomfboog van Constantijn de Grote, voltooid in 315.