Breitscheidplatz in West-Berlijn: een plek waar alle Maerlant-ath.-lln op Berlijnreis ts. 1986 en 2018 vertoefden, waar het Europacenter, de Kaiser-Wilhelm Gedächtniskirche en de WASSERKLOPS zich bevinden en waar in de buurt op 8 juni een amokrijder op een groep scholieren inreed.

In het hart van West-Berlijn is de Breitscheidplatz, genoemd naar een sociaal-democratisch politicus, verzetsstrijder tegen de nazi’s, die in het concentratiekamp Buchenwald in 1944 stierf, het plein waar de Kurfürstendamm en Tauentzienstrasse uitkomen en waar de WASSERKLOPS = Weltkugelbrunnen staat. Deze staat er sedert 1983.

Het was in de Tauentzienstrasse dat vorige week een 29-jarige Duitse Armeniër op een groep scholieren met lerares inreed. Zij stierf bij de aanrijding.

 

BILD schrijft: Amokrit bij het Berlijnse Breitscheidplein. Auto raast op de mensenmenigte. Lerares dood, 9 zwaargewonden. Een politieman zegt : “De dader is een ijskoude doder”

My beautiful picture
2004
2018